وردپرس چیست؟

وردپرس چیست و چگونه به آن دسترسی پیدا کنیم؟

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا می باشد که توسط آن میتوانیم یک وبسایت و یا وبلاگ آنلاین برای خود راه اندازی کنیم.

به زبان ساده :

وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوا برای راه اندازی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و وبلاگ می باشد که به صورت رایگان شما می توانید از آن استفاده نمایید و بدونه داشتن تخصص در زمینه برنامه نویسی برای خود در سریعترین زمان ممکن یک سایت بر روی بستر اینترنت راه اندازی نمایید.

به زبان حرفه ای تر :

به طور کلی وردپرس یک نرم افزار تحت وب متن باز (open source) می باشد،وردپرس یک CMC می باشد که این عبارت مخفف (Content Management System) می باشد.
همانطور که میدانید سیستم وردپرس رایگان است و هر کاربری می تواند آن را دانلود کرده و از آن استفاده نماید.
البته باید به این نکته اشاره کرد که هسته اصلی وردپرس امکانات اولیه و مورد نیاز شما را فراهم ساخته تا بتوانید به راحتی یک سایت برای خود راه اندازی نمایید ولی در صورتی که بخواهید امکانات شخصی خودتان را داشته باشید و آن را توسعه دهید باید از یک برنامه نویس آشنا به توابع وردپرس استفاده نمایید.

وردپرس یا سایر CMS ها؟!

بر اساس آمار رسمی ، ۳۳% از وب سایت ها از وردپرس استفاده می کنند!
به صورت طبیعی هر کاربر طبق نیاز خود با سیستم های متفاوتی کار می کند و بر اساس نیاز خود و میزان رضایتی که از آن سیستم دارد ،اقدام به معرفی آن سیستم مدیریت محتوا به عنوان بهتریم CMS به دیگران میکند.

توسعه وردپرس بسیار راحت می باشد و به دلیل گستردگی امکانات این سیستم و تعداد زیاد قالب ها و افزونه های این سیستم،شما را در استفاده حد اکثری این سیستم یاری می نماید و حس خوش آیندی را برای شما و کاربران استفاده کننده از سایت شما را بهمراه دارد.

اما روی هم رفته سیستم وردپرس از لحاظ موتورهای جستجو یا سئو، از لحاظ سرعت بارگزاری، کیفیت خدمات، آسانی کاربرد و همچنین امنیت و افزونه های مختلف جایگاه بسیار خوبی دارد و پیشنهاد می کنیم که از این سرویس استفاده کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X